Stradanjem crkve sv. Šimuna i Jude Tadeja u Markuševcu za potresa 22. ožujka 2020. stradale su i crkvene orgulje. Na njih je pala žbuka i prašina i tako ih onesposobila. Pretpostavlja se da će zbog obnove crkve i one morati biti demontirane, očišćene te ponovo postavljene. U međuvremenu, dok će za sv. mise služiti privremena crkva, bit će potrebne nove orgulje.

Na inicijativu župnika Alen Lulića, koji je prepoznao problem, a odlukom Župnih vijeća, Župa Uzašašća Gospodnjega Zagreb-Sloboština poklonila župi Markuševec elektronske orgulje Roland C 190.

Nadamo se da će svojim plemenitim zvukom potaknuti sve nas da zdušnije pjevamo Bogu na slavu i na korist nama vjernicima.

Hvala župljanima Sloboštine

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!