Dana 20. studenog. 1952. Srušena kapelica Krista Kralja u Štefanovcu

Župnik Josip Ormuž toga je dana zapisao:

Danas se neki blesonja, šofer, zaletio u kapelu Krista Kralja u Štefanovcu te istu jako ozlijedio. Sada na večer ide župnik J. Ormuš na lice mjesta. Navijek nešto novo, gorko, skopčano sa troškom i uzrujavanjem. Tempo i oznaka današnjeg vremena.

Kapela je do temelja srušena. Šoferu da je, navode, bremza pukla. Bila je i komisija od poduzeća „Dunav“. Narod rogobori. Obećana je gradnja nove kapele, što je i opravdano. Ta je bila ponos selu i dika župi a k tome još na čast Kristu Kralju podignuta. Uprijet ćemo sile dok je stvar topla.

26. prosinca 1952. godine dodao je i ovo:

Natežemo se sa „Dunav autopoduzećem“ glede srušene kapelice Krista Kralja u Štefanovcu. Direktor bi pristao ali se boji komunističke partije da mu ne bi prigovarala, pa moli za tzv. masovni sastanak ljudi da ima pokriće. Tu se ne radi ni o čemu drugom već o čistoj naknadi štete predviđenoj sudskom potražnjom.

11. veljače 1953. dodao je:

Glede porušene kapelice u Štefanovcu, dajemo stvar preko advokata g. dr. Zlatka Kuntarića na sudsku građansku parnicu.

Župa sv. Šimuna i Jude Tadeja Zagreb-Markuševec