Mladi

Mladi

Studeni 2013.godine, dan kada je naša župa u centar zbivanja  postavila mlade. Naime, dolaskom velečasnog Josipa Đurbeka, za župnika naše male, ali velike župe, počeli su susreti mladih.

Za nas mlade to je bio jedan odličan trenutak,i izazov nama mladima za bolji angažman kako u župi tako i svim zbivanjima našeg dekanata. Na susret se sastajemo četvrtkom u 19 h, razgovaramo o vjeri i nadi, ali i o svim ostalim aktualnim temama koji se javljaju u današnjem vremenu. Velečasni Josip animira susret i u svom bogatom iskustvu  potiče nas mlade na široko promišljanje o životu i društvu. Potiče nas kroz izazov kako bi na jedan sasvim novi način sagledali život i situacije oko nas. Župa ima dosta mladih ,ali na susret nas za sada dolazi 10-ak. Radujemo se unaprijed svakoj novoj mladoj osobi i svakako želimo produbiti naše susrete s temama koje mladi danas jako trebaju. Zadivljuje nas posebno kako naš župnik, radosno i s osmjehom prima svakog od nas. To nam ulijeva nadu da njegov trud za nas neće biti uzalud i da će sigurno uroditi plodom.

Mateja Pavković

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!