Biskup Mijo Gorski blagoslovio zamjensku crkvu Svetih Šimuna i Jude Tadeja u Markuševcu

U Nedjelju Uskrsnuća Gospodinova, 4. travnja 2021. godine, pomoćni biskup zagrebački mons. Mijo Gorski blagoslovio je novoizgrađeni liturgijski prostor zamjenske crkve Svetih Šimuna i Jude Tadeja u Markuševcu, koji će privremeno zamijeniti u potresu teško stradalu i neupotrebljivu župnu crkvu. Gradnju temeljne ploče financirala je župa uz pomoć Vijeća gradske četvrti Podsljeme, a montažnu halu Zagrebačka nadbiskupija.

Prigidom blagoslova biskup Mijo, oduševljen prisutnošću vjernika u crkvi, te zbog epidemioloških mjera još većim brojem u župnom dvorištu, zahvalio je župljanima Markuševca, što su unatoč nedostatku prostora za bogoslužje, ostali vjerni Bogu i crkvi. Naime sv. mise su se održavale na otvorenom a tokom hladnijeg vremena u podrumu župnoga dvora, koji je radi svoje skučenosti, ali i epidemioloških mjera mogao primiti svega nekoliko ljudi dok je većina misu pratila stojeći vani. Zaželio je da novoblagoslovljena građevina i ubuduće, nakon prestanka pandemije, bude dom markuševečke crkve, udoban i uvijek popunjen.

10 stavke