Proslava obljetnice posvete crkve sv. Šimuna i Jude Tadeja u Markuševcu

U nedjelju, 6. lipnja 2021. proslavljena je obljetnica posvete crkve sv. Šimuna i Jude Tadeja u Markuševcu. Svečanu sv. misu u 11sati prodvodio je župni vikar iz Retkovca vlč.  Branimir Jagodić. U propovijedi je povezao davni, nama danas nepoznati datum posvete neke prijašnje crkve sa neprestanim posvećivanjem žive Crkve, Božjeg naroda koji se u tako posvećenoj crkvi okuplja.

Župnik Josip Đurbek se na kraju mise prisjetio svih dosadašnjih župnika koji su zauzeto gradili crkve u ovome mjestu, brinuli se o njihovom održavanju te svih zauzetih vjernika koji su kroz stoljeća svojim marom i odricanjima župnicima u tome pomagali. Izrazio je nadu da će i novosagrađena crkva, blagoslovljena na Uskrs,  biti od sada pa nadalje dostojan prostor posvećivanja Božjeg naroda.

15 stavke