BLAGOSLOV NOVE KAPELICE SRCA MARIJINA U BAČUNU

U nedjelju 6 lipnja u 11 sati, po sunčanom i mirnom vremenu, Dekan remetskog dekanata, gospodin Zlatko Golubić, župnik naše župe  blagoslovio je Novu kapelicu Srca Marijinog u Bačunu. Stara je sagrađena 1930. godine. Zbog zuba  vremena bila je potrebna izgradnja nove. Kapelica se nalazi na istom mjestu kao i stara, a sagrađena je  sredstvima prikupljenim od mještana, a sam kip Bogorodice poklonio je gospodin Jura Jurin, zvani Pele.

Na svečanoj misi bilo je oko tristotine mještana naselja Bačun, sa gostima. Među njima i gospodin Drago Topolovec sa obitelji, predsjednik gradske četvrti Podsljeme, gospoda sa Radio Marije, koje će ovom događaju posvetiti jednu radio emisiju i drugi, nek se ne ljute ako nisu spomenuti.

Poslije mise, okupljeni su pozvani na domjenak u dvorišta iza kapele, gdje su posluženi naresci, ali i prefini kolaći koje su ispekle bačunske gospođe. Uz hladne napitke u debelom hladu pričalo se još dugo o ovom događaju.

Tekst napisao: Rudolf Pavleković-Čarli

FOTOGALERIJA