Čuvanje crkvenog inventara

Nakon uskrsnih blagdana, usprkos zabrani okupljanja zbog pandemije Covid-a 19, moramo se početi baviti stradalom crkvom. Ne znamo kakva će biti konačna odluka o njenoj sudbini nakon detaljnog statičkog pregleda. Isto tako svjesni smo da brza obnova crkve i župne kuće nije izgledna. Za sada, iako se u crkvu ne bi smjelo ulaziti, trebalo bi iznijeti njen  inventar kako bi se spriječilo njegovo propadanje, a crkva se ispraznila. Župna vijeća predlažu da (zbog trenutne nemogućnosti organiziranja velikih akcija sa puno ljudi) zamolimo župljane, ako u svojim kućama i prostorima imaju mogućnosti i mjesta, „udome“ nešto od tog inventara: pojedini kip ili sliku iz crkve, crkveno ruho i staro i novo, prvopričesničke haljine,  oltarnike, vrijedne stare župne knjige, dio župne biblioteke (koja sadrži više do 5000 knjiga) itd. Na taj način bi se se te stvari sačuvale od propadanja kako bi se kasnije vratile u obnovljenu crkvu i kuću ili u prikladno skladište. Vaše pozive očekujem ovih dana na 098 412 450. Oltari, propovjedaonica, klupe bit će pospremljeni nakon što se bude mogla organizirati veća akcija.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!