Župna spomen knjiga župe Markuševec (sv. Šimuna i Jude Tadeja) kod Zagreba 1911. do 1937.

Nakon dugog i mukotrpnog prepisivanja predajem javnosti prijepis „Župne spomen knjige župe Markuševec (sv. Šimuna i Jude Tadeja) kod Zagreba“ koju je od g. 1911. do 1937. vodio župnik Blaž Kovačić.

Smatram da će objavljivanje ove Spomenice ispuniti veliku prazninu u, ne tako davnoj a ipak nepoznatoj, prošlosti ove župe i mjesta.

Razlog dugog i mukotrpnog prepisivanja je poprilično nečitak rukopis. Na nekim mjestima je trebalo rekonstruirati cijele riječi, tako da je moguće da nisu točno pročitane. Isto se odnosi i na imena ljudi i mjesta koja nisu mogla biti provjerena.

Tekst sam nastojao što točnije prepisati, stoga sam zadržao starinske riječi, stil pisca, kao mnoge stilske i gramatičke pogreške.

Molim čitateljstvo da mi, ako pronađe koju netočnost, javi te da se greške isprave.

Josip Đurbek, župnik

Spomen knjiga Župe od od 1911 do 1935

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!