Nedjelja Caritasa

Na treću adventsku nedjelju, “Nedjelju Caritasa”, i ove se godine, odlukom naših biskupa, u svim župama prikupljaju novčana sredstva za karitativne ustanove i službe, koje, od župne, preko nadbiskupijske do nacionalne razine, tijekom cijele godine skrbe za naše siromašne, bližnje, pojedince i obitelji u potrebi. Ovogodišnja Nedjelja Caritasa je obilježena 16. prosinca pod geslom ‘Podijeli s onima koji nemaju’.

“Na Nedjelju Caritasa na poseban način želimo senzibilizirati crkvenu i opću javnost, sve ljude dobre volje da se molitvom i konkretnim djelima milosrđa uključe u ovu akciju kako bismo mogli biti ispružena ruka ili most prema onima koji su u potrebama”.

Pored novčanih darova u našoj je župi prikupljeno poprilično hrane, kozmetike i kućanskih potrepština, što je raspoređeno u 40 paketa koje su preuzeli potrebiti ili su ih dostavili djelatnici našeg Caritasa.