Subotnji susreti za djecu

U našoj župi smo odlučili pokrenuti župne susrete za djecu, zapravo dječja druženja, kao pomoć u kršćanskom (katoličkom) odgoju naše vlastite djece i ostale djece naše župe.

Susreti bi se odvijali u župnom dvoru subotama prije podne od 10 -12sati, a program susreta bazirao bi se na druženju, radionicama poput učenja šaha, kuhanja, pečenja kolača, izrade raznih ukrasa i praktičnih predmeta, čestitki, pisanica, nakita, aranžiranje cvijeća, učenje narodnog veza, zatim stručne likovne, literarne i foto radionice, radionicu programiranja te bližem upoznavanju i življenju naše katoličke vjere.

Na kraju svake radionice pročitali bismo Riječ iz Evanđelja.

U planu je formirati i mali dječji zbor ako Bog providi svirače i pjevače.

Kroz edukativne igrane filmove upoznali bismo živote poznatih svetaca.

Stariju djecu pripremali bismo za čitanje na župnim misama, a planiramo izvesti i nekoliko igrokaza u crkvi, povodom svetog Nikole, na dan Sveta tri kralja, Božić i možda još koji blagdan.

Planiramo i povremena obiteljska druženja uz roštilj, nešto poput zajedničkog piknika.

Radionice su, naravno, besplatne, a trajale bi oko dva sata. Radionice vode žene i muževi iz naše župe, pod vodstvom našeg župnika.

Ovisno o odazivu formirali bismo više grupa po uzrastima.