Anđelska nedjelja 2018.

U nedjelju, 2. rujna 2018. proslavljen je u Markuševcu blagdan Gospe Anđelske koji se od davnina slavi prve nedjelje rujna. Slavili smo „markuševečku Mariju Vinsku, čiji je kip bez sumnje jedan od najljupkijih Madona s djetetom koje su se iz doba gotike sačuvale u sjeverozapadnoj Hrvatskoj a koji se nalazi u  kapeli Majke Božje Anđeoske, maloj je ali vrlo značajnoj građevini našeg baroka.“

Središnje misno slavlje u 11. sati predvodio je o. Marijan Krištofić, dehonijanac uz sudjelovanje fra Svetozara Kraljevića, gvardijana iz Dubrave, o Ilije Tipurića, karmeličanina iz Remeta te vlč. Mrija Dukića, župnog vikara iz Retkovca. Slavlju su nazočili i predstavnici svjetovnih vlasti: g. Stipo Zeba, izaslanik gradonačelnika, g. Ivan Čelić, saborski zastupnik te g. Krešimir Kompesak na čelu lokalnih vlasti.

11 stavke

Foto: Lidija Kralj

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!