Simbol Božjeg oka u župi

bozje okoNakon višegodišnjeg proputovanja po svijetu simbol Božjeg oka za Svetište Majke Božje u Schönstattu bilo je od početka do kraja kolovoza na hodočašću kroz Hrvatsku, a našu župu pohodilo je 17. 8, u nedjelju kada je u 18 sati u crkvi Sv. Šimuna i Jude Tadeja izloženo na čašćenje. Pobožnost je predvodila Schönstattska obitelj iz Markuševca. Osim članova ove zajednice bili su prisutni i svi zainteresirani župljani. Na samom početku prisutne je pozdravila gospođa Lidija Molnar, a zatim je uslijedio nagovor u kojem smo slušali o nastanku i povijesti Božjeg oka i njegovu značenju za Schönstattski pokret.
Na koncu je otpjevana Schönstattska  himna i učinjena zajednička fotografija.

U konačnici simbol Božjeg oka svečano će biti postavljen na svoje odredište u listopadu, u Schönstattu, a 22. i 23. kolovoza bilo je na domovinskom jubilejskom slavlju u Svetištu u Maloj Subotici.

 

Pripremila: Lidija Molnar

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!